Özgür Öner

İlkokulu, ortaokul ve liseyi de İstanbul’da okudum. Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Programcılığını 1998 yılında bitirdim. Evli ve bir çocuk babasıyım.

Bünyesinde 20 den fazla A.Ş. barındıran uzun yıllar çalıştığım Savunma Sanayi firması Sarsılmaz Silah Sanayi A.Ş., irili ufaklı birçok sistemin; server, network, kablolama, güvenlik, yedekleme v.b. yapılarını bizzat kurdum ya da kurulumlarını organize ederek, açılışlarını yaptım. Kişi güvenlik belgesi alarak Tesis güvenlik ile alakalı SSB ile ilgili olan toplantılara katıldım.

Kişi Güvenlik Belgesi: MSB/19M-01402

Projelerim

Eba Projesi

Hard kopya olarak tutulan tüm süreçlerimizi digital ortama aktardık. Hem Proje yöneticiliği hemde yazılımında bulundum. 30 a yakın sürecimiz digital ortama başarı ile aktardık.

TrMekatronik Sistem AltYapısı

3 Host 1 Storage yapılı sistemde VMware cluster yapısını kurdum. AD, DNS, DHCP sunucuları kuruldu. Exchange 2016 server yapılandırılması yapıldı. Firewall konfigürasyonları yapıldı. Veeam backup ile sistem yedekleri başarı ile alındı.

Sarusa Office 365

Yurtdışında bulunan ofisimizdeki tüm kullanıcılar Office 365 e geçişi sağlandı.

Zsr Patlayıcı Sistem Altyapısı

Proje 4 Host 1 Storage ile başladı. Tüm firmanın sunucu ve client bazlı yenilemesi yapıldı. VMware sanallaştırma sunucuları kuruldu. Firewall konfigürasyonları yapıldı. Tüm kullanıcılara image oluşturulup bilgisayarları format atıldı. Manage engine ürünlerinden AD Audit, Desktop Central, Firewall Analyzer, ve Password Manager kurulumları gerçekleştirildi.

BPS Patlayıcı Sistem Altyapısı

2 Server 1 Storagetan oluşan yapıda VMware kuruldu. Tüm kullanıcılar yeni domaine alınıp teslim edildi.

Unimetal Sistem Altyapısı

3 Server 1 Storage üzerinde VMware Sanallaştırma kuruldu. Tüm kullanıcılara image ile yeni domaine dahil edildi. Firewall konfigürasyonu ve yetkilendirmeler yapıldı.

Referanslar

Uzmanlıklar